Skip to main content Skip to footer

Klaas Kanis

DroneTechInspecties

“Een drone is voor ons geen doel op zich. Het gaat om wat je met technologie en data kunt betekenen voor een bedrijf.”

Aan het woord is Klaas Kanis van DroneTechInspecties (DTI). Een zeer bevlogen ondernemer die vanuit Noord-Nederland werkt aan een duidelijke ambitie: bedrijven helpen om inspecties, beheer en onderhoud slimmer, veiliger en informatiegestuurder te organiseren. 


Drones spelen daarin een belangrijke rol, maar vormen slechts een deel van het verhaal.
“Een aantal jaren geleden werden drones vooral geassocieerd met mooie luchtbeelden. Inmiddels zijn het volwaardige instrumenten geworden voor inspectie, mapping en dataverzameling. Maar uiteindelijk gaat het niet om de drone die vliegt. Het gaat om de informatie die je ermee verkrijgt en wat je vervolgens met die informatie doet.”


Daar ligt volgens Klaas ook de kern van DroneTechInspecties, innovatie door data. De techniek die dit alles mogelijk maakt ontwikkelt snel, DTI ontwikkelt mee.


De kracht zit volgens Klaas vooral in het combineren en interpreteren van die informatie.


“Duizenden foto's verzamelen is relatief eenvoudig. Maar daar heeft een opdrachtgever uiteindelijk weinig aan. De relevante vragen zijn: wat zien we, waar zien we het, wat is er veranderd en waar vraagt dat om aandacht?”


We zijn zo een uur verder en Klaas is nog lang niet uitverteld. Wat hij heel graag meegeeft is dat samenwerken van essentieel belang is voor de toekomst van de inspecties en onderhoud in de industrie, gebouwen en bij infra-uitdagingen. Om sneller, veiliger en beter geïnformeerd te kunnen werken wanneer je de kennis van een asset owner, maintenanceorganisatie, engineer of inspectiespecialist combineert met onze kennis van drones, digitale inspectietechnieken en data.”


Daarom zoekt DroneTechInspecties actief de samenwerking met industrie, technische dienstverleners, inspectiebedrijven, ingenieursbureaus, aannemers en andere gespecialiseerde partijen.
“Wij hoeven niet op de stoel van de inspecteur of engineer te zitten. Onze rol is juist om ervoor te zorgen dat specialisten sneller, veiliger en beter geïnformeerd hun werk kunnen doen.”